Parkety

Parkety jsou většinou vyráběny z tvrdších dřevin jako dub, jasan nebo ořech. Z toho vyplývá, že parketa je vlastně kusem opracovaného dřeva – tedy přírodního materiálu.

Výběr podlahy, parket není jednoduchý – vybíráte z surovin, vzorů a vrstev. Můžete být třeba znalec a vybrat si třívrstvou, mozaikovou variantu z ořechu nebo pokud si nevíte rady a neznáte všechny vlastnosti a výhody – můžete využít naší zákaznické linky – 777 05 09 06  nebo nás můžete kontaktujte na provozovně nebo emailem, kde se Vás ujme náš odborník.

Parkety vrstvené

Parkety vrstvené

Mohou být vícevrstvé a jednovrstvé. Jednovrstvé, zpravidla jsou o něco dražší, jsou tvořeny jednou vrstvou z kvalitního masivního dřeva. Naopak vícevrstvé jsou většinou tvořeny masivním dřevem z vrchu (kvůli zachování kvalitě) a spodní vrstvu většinou tvoří méně kvalitnější dřevo.

Zajímá Vás toto téma? Vyberte si konkrétní kategorie a dočtěte se více nebo nás kontaktujte a my Vám poradíme!

Kategorie: Jednovrstvé parkety, Dvouvrstvé parkety, Třívrstvé parkety

Parkety dle výrobního materiálu

wooden-texture-3-1155288-639x427Dalším rozdělením jsou suroviny – tedy jaký výrobní materiál byl využit. Nejčastěji se využívá ořech, dub, buk, jasan a třeba také javor.

Výhody materiálu si přečtěte na konkrétní stránce.

Kategorie – materiály: Buk, Dub, Jasan, Ořech, Javor

Další dělení a označení parket

Parkety od starších klasických vzorů až po moderní. Mozaikové parkety se například ještě dělí na několik podruhů – nejčastěji rybinový, anglický a tabulkový vzor.

Například mozaikové parkety mají stejnou životnost i odolnost jako klasické, ale jsou levnější variantou, jelikož jsou spíše vyráběny ze zbytkového dřeva.

Zajímá Vás více informací? Vyberte si v kategoriích.

Kategorie: Euro parkety, Mozaikové parkety, Klasické parkety

 

Komplexní služby související s podlahami

Od poradenství a návrhu podlah až po pokládku podlah, renovace (rekonstrukce), broušení, údržba a čištění parket a podlah. Kromě typových podlah, Vám můžeme také nabídnout příslušenství k podlahám.

Kontaktujte nás nebo zašlete nám poptávkou, nebudete zklamáni, jako již řada našich klientů!

Chcete se poradit a zjistit, kolik by stála vaše podlaha?