Pokládka laminátové podlahy

Laminátová plovoucí podlaha vyniká svojí vysokou odolností a naopak snadnou údržbou. Jejich výhodou je, že jsou levnější alternativou k podlahám ze skutečného dřeva.

Vrstevnatá konstrukce této podlahové technologie spojuje silné stránky dřeva, pryskyřice a papíru. Vrchní vrstva je tvořena melaninovou vrstvou a ta chrání dekor.

Více o laminátu se můžete také dočíst na Wikipedii.

Laminátová plovoucí podlaha - vzory

Laminátové podlahy EGGER 2022 představené pod mottem Always up to datekombinují aktuální oblíbené dekory s nejmodernějšími technologiemi a prvotřídním servisem.Kolekce laminátových podlah EGGER obsahuje celkem 70 dekorů s osmi různými povrchy v pěti rozměrových formátech přizpůsobených nejrůznějším požadavkům zákazníků. Těžištěm nabídky jsou oblíbené dubové dekory v různých variantách, nechybí ale ani další populární dezény.

Katalog:

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Ceník:

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

1) Příprava pokládky

Zde je potřeba dbát na správnou vlhkost (do 2 % zbytkové vlhkosti) a nekompromisní rovinu podlahy (max. odchylka 2 mm na 2metrovou lať).

V případě, že není podlaha zarovnaná, vyrovná se podklad stěrkovací hmotou. Po vyzrání podkladu je možné přejít k samotné pokládce. Samotné vyschnutí je závislé na tloušťce vylité hmoty.

Dobu vyschnutí je možno zkrátit:

  • dostatečným větráním
  • vyšší teplotou

V závislosti na podkladu vybíráme správné lepidlo, či penetraci, která je vhodná k odmaštění a odprášení, aby lepidlo mohlo správně přilnout. Poté nanášíme první vrstvy penetrace. Na její vstřebání a zaschnutí čekáme 1–24 hodin.

2) Parotěsná zábrana

Po přípravě podkladu následuje vložení parotěsné zábrany, která zamezuje unikání vlhkosti z podkladu do laminátové podlahy. V případě zájmu klienta vkládáme speciální protihlukovou podložku, která může sloužit také k vyrovnání podlahy

Cena pokládky

Máte zájem o pokládku laminátové (plovoucí) podlahy? Zdarma provedeme posouzení, zaměření i rozpočet materiálu. Ihned po posouzení budete vědět, zda podlahu skutečně “jen” položíme, nebo zda je potřeba upravovat podklad.

Chcete znát, kolik bude stát pokládka podlahy u vás doma?

Příprava zakázky (posouzení, zaměření) zdarma
Cenová nabídka, rozpočet materiálu a práce zdarma
Montáž laminátové podlahy se zámkem 265 Kč/m2

 Cena montáže laminátové podlahy se zámkem závisí na celkovém počtu čtverečních metrů. Další práce naceňujeme buď stejným způsobem nebo hodinově. K finančně nejnáročnějším úkonům pak patří broušení podkladu.

Broušení podkladu diamantem do 3mm – dle spotřeby diamantu 290 Kč/m2
Broušení podkladu jednokotoučovým strojem – smirek 40 Kč/m2
Mezibrus nivelační hmoty cement, sádra 35 Kč/m2
Odbroušení vyzrálého anhydridu 150 – 200 Kč/m2
Vysátí podkladu průmyslovým vysavačem prašnost 20 Kč/m2
Penetrování podkladu disperzí od 15 Kč/m2
Stěrkování nivelační hmotou s vlákny 50 Kč/m2
Odvzdušnění nivelační hmoty 10 Kč/m2
Měření vlhkosti podkladu příložná metoda 300 Kč/ks
Oprava podkladu/šití betonu, tmelení 285 Kč/hod.
Vynošení materiálu na zakázku včetně odnošení starých krytin 285 Kč/hod.