Dřevěné třívrstvé podlahy za cenu laminátu!

Dřevěné třívrstvé podlahy za cenu laminátu najdete u nás v eshopu s podlahami i v podlahovém studiu na Praze 10.

Využijte pro Váš domov či kancelář přírodní a hodnotnější materiál – dřevo namísto laminátu.

Dřevěné a laminátové podlahy – jejich rozdílnost

Laminát oproti přírodní dřevěné podlaze najdete ve více dekorech. Nicméně dřevěné podlahy nabízejí sytější barvy, příjemnější teplejší povrch, nezaměnitelnou vůni dřeviny a také zajímavou dobu životnosti. Některé dražší dekory laminátu vypadají téměř totožně jako dřevěná podlaha.

Laminátové podlahy se hodí, svou nižší cenou a vyšší odolností, spíše do zatěžovaných prostor nebo také do podnájmu a pronájmů. Naopak dřevěné podlahy jsou spíše investicí do Vašeho vysněného domova.

Laminát má vyšší odolnost, takže větší mazlíček, více zatěžované prostory či kovové podpatky mu nevadí. Spolu s nižší cenou a velmi jednoduchou údržbou, se laminát hodí do pronájmu a podnájmu, ale také například do vstupních hal nebo kuchyně.

Dřevěné i laminátové podlahy se hodí i pro podlahové vytápění. Nicméně podlahy by měly být vícevrstvé. S podlahou pro podlahové vytápění a jejich různými úskalími Vám velmi rádi pomůžeme – neváhejte nás kontaktovat.

Normální laminát voděodolný není – při působení vlhkosti a vody se může zdeformovat celá deska, která se již nenavrátí do původní podoby. Ale máme také v nabídce výrobce, kteří uvádějí voděodolnost – nicméně do koupelny Vám tuto krytinu nedoporučujeme.

Opravy dřevěných a laminátových podlah

V případě nějakého poškození či znehodnocení, laminátové podlahy nemají většinou možnost přebroušení či nějakých jiných úprav, je potřeba u nich vyměnit „kus za kus“ lamelu. Pokud Vám žádný kus nezbyl nebo jste jej nechtěli schovávat, je poté potřeba většinou dokoupit celé balení. Někteří výrobci garantují u laminátu životnost až 30 let.

V případě dřevěné podlahy, stačí podlahu pouze zrenovovat – nemusíte kupovat nový materiál, ale jen například využijete služby odborníka, který Vám podlahu zbrousí. Dřevěné podlahy můžete téměř nespočetně krát renovovat a tím znatelně prodloužit životnost.

Tedy dřevěná i laminátová podlaha má své výhody i nevýhody, shrňme si je.

Výhody dřevěné podlahy

  • Tišší – elastičtější, tím také zdravější pro Vaše klouby, ale také náchylnější na poškození povrchu
  • Delší životnost a téměř neomezená možnost renovace
  • Přírodní materiál, sytých barev a s teplejším povrchem

Výhody laminátu

  • Snadná údržba a rychlá pokládka
  • Lehčí výměna či oprava lamelu
  • Celkově odolnější materiál

Potřebujete pomoci s výběrem?

Nejste si jistí, jakou podlahu využít? Kontaktujte našeho specialistu, navštivte nás ve vzorkovně na Praze 10 nebo zeptejte v naší poradně!

Zobrazuji všech 8 výsledků